Хімічні промивки - НВО "Нафтохімекологія" - Системи водопідготовки для котелень, топочних и промислових об'ектів - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Хімічні промивки

Промивання (чистка) котлів.

Очищення внутрішніх поверхонь нагріву котлів від відкладень (накипу, іржа) є обов'язковою експлуатаційної процедурою для всіх без винятку котлоагрегатів. Обійтися без неї не можна. Навіть правильно підібрана водопідготовка, яка в більшості випадків необхідна для нормального функціонування котла, не може гарантовано запобігти утворенню відкладень. Вона дозволяє збільшити період між чистками котлів, але не може повністю їх замінити. Винятком може стати водопідготовка з використанням сучасних методів корекційної реагентної обробки. Стосовно до побутових котлів малої потужності процедура очищення є не складною,та реагенту з подальшим його зливом і відмиванням поверхонь контуру мережною водою. Іноді, якщо конструкція агрегату передбачає можливість доступу до очищається поверхонь, досить виконати просту механічну очистку поверхонь нагрівання. Ці процедури можна і потрібно робити своїми силами і підручними засобами.
Для проведення ж хімічних очисток котлів середньої більшої потужності строго рекомендується звертатися в спеціалізовані сервісні компанії. За допомогою професіоналів. Ви не тільки досягнете поставленої мети, а саме прийнятного ступеня очищення поверхонь нагріву, але і збережете коштовне устаткування від пошкоджень. Найчастіше заподіяти шкоду котлоагрегатів значно легше, ніж здається початківцям "теплоенергетикам". Котел це складна інженерна система, експлуатована в небезпечних умовах і вона вимагає до себе відповідного професійного підходу. Довірити експлуатаційну хімічну промивку котла можливо тільки фахівцям, які мають як досвідом проведення подібних процедур, так і обладнанням, інструментами і можливістю правильно підібрати хімічні реагентами для промивання котла.
 Ефективна хімічне очищення котла починається з коректного підбору миючого засобу. У його склад входить кислота, суміш кислот або луг. Ефективність впливу тієї чи іншої кислоти на відкладення сильно залежить від складу видаляються відкладень.
 Сучасні методи і технології відмивання дозволяють провести якісну промивку котлоагрегату без ризику порушення цілісності поверхонь котла і зварних швів. Рекомендуємо проводити відмивання котлоагрегату одночасно з мережею «на ходу» за відпрацьованою нами технологією з подальшим виведенням котла на безнакіпний режим.

Очищення теплообмінників.

Теплообмінники грають важливу роль на сучасних підприємствах, що піклуються про зменшення витрат і відповідально відносяться до навколишнього середовища. Накип, іржа і інші відкладення значно зменшують продуктивність теплообмінних процесів, збільшують витрати і шкідливі викиди в навколишнє середовище. З багатьма проблемами, що виникають при експлуатації теплообмінного обладнання можна впоратися за допомогою проведення очищення теплообмінників. Несвоєчасне очищування теплообмeнніка, а тим більше повна відмова від неї, призводить не тільки до постійного збільшення енергетичних витрат на виробництво, але і до порівняно високим разовим витрат на відновлення робочих параметрів, а деяких випадках, і на усунення аварійних ситуацій. Це відбувається незалежно від типу (пластинчастий, кожух-трубний, паяний) до якого відноситься не очищений вчасно теплообмінник .Існує певна полеміка з приводу переваг тих чи інших типів або виробників теплообмінників, але причини зниження ефективності їх роботи і виходу теплообмінного обладнання з ладу, призводять до ремонту теплоoбменніков, залишаються загальними для будь-яких теплообмінників.

Однаково руйнівні для всіх типів і систем теплообмінників:

  • Неякісна водопідготовка,

  • Порушення технології,

  • Неякісний монтаж

  • Відсутність періодичного професійного обслуговування              Виробниками обладнання рекомендується раз на рік, безпосередньо перед закінченням опалювального сезону, здійснювати контроль за станом теплообмінних апаратів ..


 Очиcтка тeплообмінників показана при зменшенні значення коефіцієнта теплопередачі щодо номінального показника на 33-35%, а також при підвищенні перепаду тиску більш ніж на 0,5 Бар понад розрахункового значення. Необхідна частота проведення очисток теплoобменніка визначається індивідуально в кожному випадку і залежить від умов експлуатації обладнання, дуже важливих факторів є якість водопідготовки живильної води. У середньому (при наявності води, приемлимого якості), складають від 1 до 3 років. Також необхідно звертати увагу на стан ущільнень, які забезпечують герметичність апарату. Середнім терміном їх експлуатації вважається 7 років, після чого різко зростає ймовірність втрати ущільнюючих властивостей і появи протікання апарату.
 Пропонуємо Безрозбірну хімічну очистку теплообмінників.
Очиcтка здійснюється всередині теплоoбменніка за допомогою хімічних реагентів і спеціального устаткування. Цей метод є досить економічним, продуктивним і дозволяє підтримувати максимальну продуктивність теплообмінника і продовжувати термін його служби. Рекомендується при порівняно невеликих термінах експлуатації теплoобменніка, при проведенні післяпускового  очищення теплообмінника, для видалення монтажного сміття, а також за певних хімічних складах відкладень на гріючої поверхні апарату

 
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter