Пом'якшення води - НВО "Нафтохімекологія" - Системи водопідготовки для котелень, топочних и промислових об'ектів - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Пом'якшення води

Для котелень

Пом'якшення води

 Підготовка води для котельні - обов'язковий етап правильної роботи теплового обладнання. Від якості води залежить термін служби котлів, мереж та енергетичного обладнання. Системи пом'якшення води являються невід'ємним пунктом в загальній системі водопідготовки.
Системи пом'якшення бувають декількох типів:

  • Реагентне пом'якшення;

  • Нанофільтрація;

  • Зворотній осмос;

  • Іонний обмін.

 Реагентне пом'якшення вимагає скрупульозного підходу, точного підбору кількості дозуючого реагенту і, як правило, працює на невеликих підживлення води в котельнях.
 Нанофільтрація і зворотний осмос дуже дорогі установки і дорогі в обслуговуванні, тому мають дуже великий термін окупності.

 

 
При підготовці води для потреб водогрійних котлів і прирівняного до них теплогенеруючого обладнання, в т.ч. і електричних котлів, найбільшого поширення набув іонний обмін з використанням катіоніту в Na-формі. Іноді іонообмінні установки виготовляють двох і більше ступінчастими, що дозволяє видаляти з води солі жорсткості до рівня 50 мкг-екв / л і менше.

Зерна катіоніту

 
 
 

Процес іонного обміну

 Одноступінчаті системи пом'якшення рідко дозволяють знизити вміст накипних часток в очищеній воді до рівня менше 0,2 мг-екв / л і це треба враховувати при облаштуванні ХВП котелень і теплопунктів. В якості іонообмінного матеріалу, при даному способі пом'якшення води, використовується сильнокислотний катіоніт в Na-формі.
  Катіоніт є насипним гранульованим матеріалом і виготовляється, в основному, зі спеціального синтетичного полімеру - стирол-дивинил-бензолу. Гранули якісного кат
іоніту мають практично однаковий діаметр і їх форма максимально наближена до кулястої.
  Якщо через фільтруючий шар катіоніту припустити розчин, насичений катіонами натрію (наприклад, 6-10% -
вий розчин кухонної солі NaCl у воді), зерна катіоніту приєднують до себе катіони натрію і утримують їх в усьому своєму об'ємі. Як тільки відбувається насичення зерен катіонами натрію, вважається, що катіоніт готовий до здійснення процесу пом'якшення води.
Одноступінчата установка пом'якшення води безперервної дії, встановлена на водогрійній котельні в м. Котовськ Одеської обл. Установка працює в автоматичному режимі. Встановлювалася на заміну застарілого металевого фільтра працючого в ручному режимі.
Продуктивність до 3000л / год
Загальна жорсткість вихідної води - 7,8 мг-екв / л.
Загальна жорсткість води після установки - 50 мкг-екв / л
Витрата таблетован
ої солі - 120гр / л катіоніту

 Призначену для пом'якшення воду з певною швидкістю пропускають через фільтруючий шар катіоніту. При цьому наявні в воді катіони накипних часток (кальцію, магнію) затримуються катіонітом і замість них в воду віддаються раніше приєднані катіони натрію.
Таким чином, відбувається реакція іонного обміну, в результаті якої вода
пом'якшується. У міру очищення води катіоніт виснажується і втрачає переважну більшість утримуваних ним раніше катіонів натрію.
   Після виснаження кат
іоніт потребує відновлення іонообмінних властивостей і через нього знову пропускається регенераційний розчин (розчин кухонної солі NaCl у воді). Зазвичай витрата кухонної солі на регенерацію одного літра катіоніту знаходиться в межах 110 - 150 грам / л, але він уточнюється фахівцями в процесі налагодження роботи фільтра, виходячи з конкретних умов експлуатації системи.
  Нашою компанією також розроблена комбінована установка яка включає в себе систему пом'якшення і реагентної обробки води. Такі системи водопідготовки для котелень мають ряд переваг перед стандартними модулями пом'якшення, так як, додатково можуть проводити зв'язування розчиненого кисню або відмивати існуючі відкладення в трактах котла і в мережі. Для відмивання мережі необхідно додаткове обладнання - мережеві магнітні шламовідділювачі, для видалення шламу щоб уникнути вторинного занесення теплотехнічного обладнання.Модульна установка пом'якшення і реагентної обробки води, встановлена на підживленні теплової мережі в
м. Ічня, Чернігівської обл.
Продуктивність до 20 000л / год
Загальна жорсткість вихідної води - 8 мг-екв / л
Загальна жорсткість води після установки - до 50 мкг-екв / л
Витрата таблетован
ої солі - 120гр / л катіоніту
За рахунок дозування реагенту проводиться зв'язування розчиненого кисню і значно знижується швидкість корозії теплообмінного обладнання


 
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter